Perki Facebook reklamą? Susimokėk PVM

// Perkate reklamą iš Facebook ir kas mėnesį gaunate iš jų sąskaitą? Gali būti, kad jums atsiranda prievolė mokėti PVM. Net jei nesate PVM mokėtojas!

Apie ką aš čia kalbu? Apie pardavimo PVM priskaitymo prievolės perkėlimą PIRKĖJUI. Žinau, žinau, pusė iš jūsų jau raukote nosį ir nesuprantate apie ką aš čia. Taigi vertimas į žmonių kalbą: jei paslaugų iš užsienio (nebūtinai vien iš Europos sąjungos) tiekėjas jums sąskaitoje nepriskaičiavo PVM, tai dažniausiai reiškia, kad jūs turite sumokėti tą PVM savo valstybėje.

Kaip pasitikrinti ar kažko nepraleidote? Labai paprastai. Susiraskite jums išrašytą sąskaitą iš Facebook arba Google. Taip pat patikrinkite visų licencijų, pirktų programinei įrangai iš užsienio tiekėjų sąskaitas ir atidžiai jas patikrinkite. Jei jos yra be PVM arba su 0 % PVM tarifu, ieškokite pastabų. Pavyzdžiui Facebook sąskaitoje pačioje apačioje : Customer to account for any VAT arising on this supply in accordance with Article 196, Council Directive 2006/112/EC. O Google įrašo: Paslaugos apmokamos atvirkštine tvarka – gavėjas privalo atsiskaityti už PVM pagal Tarybos direktyvos 2006/112/EB 196 straipsnį. Dar dažnai nurodoma: “reverce charge”.  Tokia nuoroda reiškia, kad pirkėjas privalo savo šalyje priskaityti PVM ir jį sumokėti į savo šalies biudžetą.

Ir jei pagalvojote, kad tai liečia tik PVM mokėtojus arba įmones, jūs labai klystate! Apmokestinamasis asmuo nebūtinai yra įmonė, tai gali būti veiklą vykdantis fizinis asmuo. Kaip tiekėjai jus užregistruoja savo sistemose – aš neatsakysiu. Tik noriu pabrėžti, kad ir ne PVM mokėtojai fiziniai asmenys turite pasitikrinti jums išrašytas sąskaitas. 

Radote sąskaitų be PVM ir su mano minėtomis nuorodomis į direktyvą? Sveikinu, jūs esate suprantamas kaip apmokestinamasis asmuo ir turite pareigų mūsų VMI. 

PVM mokėtojai pirkimo PVM turi priskaityti deklaracijoje FR0600. 

Ne PVM mokėtojai apmokestinamieji asmenys  turi pateikti deklaraciją FR0608, joje priskaityti ne PVM mokėtojo mokėtiną PVM ir tą PVM sumokėti į VMI sąskaitą. Ir tokia deklaracija turi būti pildoma kiekvieną mėnesį, kuomet gavote sąskaitą iš užsienio šalių tiekėjų už atliktas paslaugas, kurios nebuvo apmokestintos PVM. 

Taigi pagrindiniai akcentai:

Tikrinkite sąskaitas iš užsienio tiekėjų už jums suteiktas paslaugas

Jei ten nepriskaitytas PVM, ieškokite minėtų pastabų

Jei radote pastabas, atitinkamai pagal savo statusą pildykite FR0600 arba FR0608 deklaracijas. 

Apie viską savo specifine kalba VMI yra prirašę PVM įstatymo komentarų ir leidinių. Aš remiuosi PVM įstatymo 95 str. nuostatomis ir komentarais. Teskte tik atkreipiau jūsų dėmesį į šią riziką, o jūs toliau pasidomėkite kiekvienas savo situacija, nes tas PVM įstatymas toks painus, kad vien šio straipsnio komentaras su paaiškinimais ir pavyzdžiais užima 20 puslapių. 

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai siekiant pagerinti jūsų naršymą mūsų svetainėje. Daugiau apie slapukus ir privatumo politiką galite sužinoti čia. Jeigu nesutinkate, kad slapukai būtų naudojami juos galite išjungti savo naršyklėje.