Kaip mokėti mokesčius dirbant su IDV?

// Dauguma žmonių, kurie gauna pajamas dirbdami su Individualios veiklos pažyma (IDV) vis dar nustemba sužinoję, kad jie yra apdrausti ligos socialiniu draudimu ir gali gauti ligos išmokas. Ir pilnas išmokas gali gauti ne tik po metinio pajamų deklaravimo.

Su manimi konsultavosi klientė, kuri pilnos ligos išmokos lauks iki pavasario, nes pajamas ji deklaruoja 1 kartą per metus.

O viskas galėjo susiklostyti visai kitaip, jei tik ji:

1. Kas mėnesį avansu būtų mokėjusi VSD įmokas. Jei nesidraudžiate papildomai ir norite kas mėnesį sukaupti 1 mėn stažą, turite mokėti Sodrai 76 € VSD įmokų (nepamirškite dar PSD, jei jums priklauso)

2. Iki sekančio mėnesio 15 d. būtų pateikusi SAV pranešimą Sodros draudėjų paskyroje . Gal pirmą kartą ir atrodo sudėtinga, tačiau vėliau kas mėnesį galima kopijuoti ankstesnį dokumentą sistemoje ir jo pagrindu susikurti naują;

3. Būtų sukaupusi 3 mėnesių stažą per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių stažą per paskutinius 24 mėnesius . Kaip jis kaupiasi? Ji turėjo sumokėti mokesčius nuo 1 minimalios algos – sukauptų 1 mėnesio stažą. Jei sumokėtų nuo mažiau – tai ir stažo sukauptų proporcingai mažiau.

Ir tik tokiu būdu Sodra metų eigoje matytų jos pajamas ir dabar galėtų apskaičiuoti pilną ligos išmoką pagal jos pajamas, nelaukdama informacijos iš VMI metinės deklaracijos.

Taigi pabrėžiu, kad labai svarbu ne tik kas mėnesį sumokėti įmokas, bet ir pateikti SAV pranešimą

O kaip bus dabar? Dabar Sodra išmokės minimalią išmoką (beveik 6 € už dieną), o likusią sumą klientė gaus po metinio pajamų deklaravimo. Kaip žinia, pajamų deklaravimas įprastai startuoja kovo pradžioje, kuomet teikiamos deklaracijos VMI. Vėliau institucijos pasidalina informacija ir tik tada Sodra, gavusi jūsų pajamų sumas, gali apskaičiuoti pilną išmoką.

Tad renkatės jūs – mokėti ir deklaruoti kas mėnesį, ar visgi viską palikti vienkatiniam metiniam deklaravimui.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai siekiant pagerinti jūsų naršymą mūsų svetainėje. Daugiau apie slapukus ir privatumo politiką galite sužinoti čia. Jeigu nesutinkate, kad slapukai būtų naudojami juos galite išjungti savo naršyklėje.